O kempu

photocamp plakat 2019 nikon

Milí žáci a studenti se zájmem o fotografování,

srdečně vás zveme letošní letní novinku - školu fotografování PHOTOCAMP PRAHA 2019, která se uskuteční v  termínu 8. - 12. 7. 2019, tentokráte přímo v hlavním městě Praha v budově Gymnázia Oty Pavla, v krásném a klidném prostředí městské části Praha 5 - Radotín.

PHOTOCAMP PRAHA 2019 je zaměřen na práci s fotoaparátem, fotografické základy z hlediska expozice, kompozice a světla, ale také fotografování portrétu, kde bude možnost vyzkoušet si různé druhy svícení včetně profesionálního fotostudia. Další dny budou věnovány fotografování architektury, zvěře, makra či náročnější disciplíně a to sportu. Každý den bude pod vedením profesionálních fotografů a zkušených lektorů Nikon školy, která zajišťuje celý fotografický program PHOTOCAMPu. Každý večer proběhne diskuze nad fotografiemi, které byly během dne pořízeny, aby každý dostal zpětnou vazbu. Rozhodně nebudou chybět ani soutěže a pro zvídavé i dobrovolný program v podobě postprodukce nebo malování světlem. A pro ty, co by se rádi zúčastnili, ale nevlastní svůj fotoaparát budou zajištěny zrcadlovky Nikon k zapůjčení. O předešlých školách fotografování pro studenty si přečtěte www.photobase.cz.

Cena vzdělávacího pobytu činí 2 000 Kč. V ceně je zahrnuto ubytování ve škole (ve třídě s vlastními spacáky) včetně snídaně, obědu a každodenní fotografické dílny, přednášky a exkurze vedené zkušenými fotografy na témata: práce se zrcadlovkou, portrétní fotografie v interiéru a exteriéru, fotografování v ZOO a makro fotografie, pohyb a sport, architektura Prahy a street foto. Každý účastník PHOTOCAMPu od nás obdrží certifikát o absolvování, upomínkové předměty a vytištěné své nejlepší fotografie. Večeře budou řešeny dle vlastního výběru účastníků. Radotín poskytuje dostatečný výběr menu v místních restauracích, případně nákup potravin v místních ochodech (blízko školy) i možnost grilování na zahradě školy.

Organizátor: Gymnázium Oty Pavla

Zprostředkovatel odborného fotografického programu: Nikon škola (projekt společnosti Nikon CEE GmbH, odštěpný závod) a její profesionální lektoři

Místo konání: Gymnázium Oty Pavla, Praha 5, Loučanská 520, http://www.gop.cz

Doprava: Individuální

Přihláška: Vyplněnou přihlášku, prosíme zaslat mailem na adresu  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Gymnázium Oty Pavla, tel: +420 257 911 680, pan Antonín Tenkrát.

Podmínky účasti: Účastníkem školy fotografování PHOTOCAMP PRAHA 2019 může být pouze řádný student denního studia střední či základní školy v ČR s trvalým pobytem na území České republiky ve věku 13 – 16 let.

Časový program:

Pondělí - Začínáme se zrcadlovkou

Úterý – Základy portrétní fotografie

Středa – Fotografování v ZOO a makro fotografie

Čtvrtek – Fotografování pohybu a sportu

Pátek – Fotografování pohybu a sportu

Gymnázium Oty Pavla se zavazuje za žádných okolností neposkytnout Vaše osobní data třetím osobám, mimo zprostředkovatele programu Nikon CEE GmbH, odštěpný závod, a v maximální možné míře je chránit před zneužitím dle zákona č. 101/2000 Sb. o ochraně osobních údajů.

Za tým organizátorů

Magdaléna Staňková, projektová manažerka Nikon školy, www.nikonskola.cz

RNDr. Jana Hrkalová, ředitelka Gymnázia Oty Pavla, www.gop.cz

Přihlášky zasílejte na: sekretariat@gop.cz

 

 

Z minulých ročníků v příspěvku Zuzky Dybalové

"První den jsme se věnovali převážně historii fotografování. Výuka probíhala s jedinečným fotografem panem Honzou Neubertem. Dozvěděli jsme se snad úplně vše o fotoaparátu, naučili jsme se správně nastavit expozici, čas a další funkce.

V úterý jsme se přesunuli do Dobřichovic do atelieru pana Neuberta, což bylo naprosto úžasné. Vyzkoušeli jsme si fotografování ve studiu, se stativem i využití přidaného blesku. Fotili jsme převážně sklo a vytvářeli vlastní expozice, kde jsme uplatnili svoji fantazii.

Ve středu dopoledne jsme ještě hlouběji pronikli do teorie focení s fotografkou paní Milanou Soukupovou, která nás provedla zásadami kompozičních pravidel a fotografování architektury. Odpoledne jsme vyrazili spolu s programátory pod vedením paní Soukupové a pana Neuberta fotografovat zákoutí Pražského hradu a Malé Strany. Snažili jsme se fotografovat zajímavá domovní znamení a také splnit zadaná kompoziční cvičení: nafotit linie, rytmus, strukturu, rám, symetrii, kontrast.

Ve čtvrtek jsme postavili školní fotostudio a trénovali portréty. Používali jsme různé způsoby osvětlení a nejvíce jsme se pobavili u hororového osvětlení.

V pátek byl poměrně volnější program. Vybrali jsme ty nejlepší fotky, které nám ve škole vytiskli. A potom jsme vytvářeli projekt o tom, co jsme se na kurzu naučili. V závěru dne jsme jej prezentovali našim programátorům. Během dne nás také navštívil pan fotograf Ivan Látal se svým fotokurzem z Černošic. Společně jsme si užili fotostudio a také jsme se pokusili o reportážní foto našich zanícených programátorů.

Po skončení FotoCAMPu se každý odebral domů s myšlenkami, že umí nafotit hezkou fotku. Mockrát děkujeme za skvělý týden ve společnosti zkušených, zábavných a upovídaných fotografů."