O kempu

photocamp plakat 2019 nikon

Milí žáci a studenti se zájmem o fotografování,

Gymnázium Oty Pavla a společnost NIKON vás zvou na letní školu fotografování PHOTOCAMP PRAHA 2019, která se uskuteční v termínu 8. - 12. července 2019 v budově Gymnázia Oty Pavla a ateliéru Nikon školy v Praze 5 - Lipencích.

PHOTOCAMP PRAHA 2019 je zaměřen na architekturu Prahy, individuální práci ve školním fotostudiu (portrét), reportážní a sportovní fotografii a také na úpravy vlastních děl ve Photoshopu pod vedením profesionálních fotografů a lektorů společnosti NIKON.

Cena vzdělávacího programu činí 2000 Kč. V ceně jsou zahrnuty každodenní fotografické dílny, přednášky a exkurze vedené zkušenými fotografy na témata: architektura Prahy, portrét v interiéru, reportážní a sportovní foto, úprava a tisk fotografií. Také si budete moci vyzkoušet a zapůjčit fototechniku NIKON. Každý účastník PHOTOCAMPu od nás obdrží upomínkové předměty a vytištěné své nejlepší fotografie. Obědy a večeře budou řešeny dle vlastního výběru účastníků. Radotín poskytuje dostatečný výběr poledních menu v místních restauracích, případně nákup potravin v místních obchodech (blízko školy). Pro mimopražské účastníky je zajištěno ubytování ve škole včetně pedagogického dozoru.

Za tým organizátorů

Magdaléna Staňková, Nikon School project Manager

RNDr. Jana Hrkalová, ředitelka Gymnázia Oty Pavla

 

 

Z minulých ročníků v příspěvku Zuzky Dybalové

"První den jsme se věnovali převážně historii fotografování. Výuka probíhala s jedinečným fotografem panem Honzou Neubertem. Dozvěděli jsme se snad úplně vše o fotoaparátu, naučili jsme se správně nastavit expozici, čas a další funkce.

V úterý jsme se přesunuli do Dobřichovic do atelieru pana Neuberta, což bylo naprosto úžasné. Vyzkoušeli jsme si fotografování ve studiu, se stativem i využití přidaného blesku. Fotili jsme převážně sklo a vytvářeli vlastní expozice, kde jsme uplatnili svoji fantazii.

Ve středu dopoledne jsme ještě hlouběji pronikli do teorie focení s fotografkou paní Milanou Soukupovou, která nás provedla zásadami kompozičních pravidel a fotografování architektury. Odpoledne jsme vyrazili spolu s programátory pod vedením paní Soukupové a pana Neuberta fotografovat zákoutí Pražského hradu a Malé Strany. Snažili jsme se fotografovat zajímavá domovní znamení a také splnit zadaná kompoziční cvičení: nafotit linie, rytmus, strukturu, rám, symetrii, kontrast.

Ve čtvrtek jsme postavili školní fotostudio a trénovali portréty. Používali jsme různé způsoby osvětlení a nejvíce jsme se pobavili u hororového osvětlení.

V pátek byl poměrně volnější program. Vybrali jsme ty nejlepší fotky, které nám ve škole vytiskli. A potom jsme vytvářeli projekt o tom, co jsme se na kurzu naučili. V závěru dne jsme jej prezentovali našim programátorům. Během dne nás také navštívil pan fotograf Ivan Látal se svým fotokurzem z Černošic. Společně jsme si užili fotostudio a také jsme se pokusili o reportážní foto našich zanícených programátorů.

Po skončení FotoCAMPu se každý odebral domů s myšlenkami, že umí nafotit hezkou fotku. Mockrát děkujeme za skvělý týden ve společnosti zkušených, zábavných a upovídaných fotografů."