O soutěži

Vážení soutěžící,

v minulých dnech došlo k napadení stránek photobase.cz, a proto je až do vyřešení registrace nových škol i soutěžících pozastavena. Omlouváme se za nastalou situaci a snažíme se problém co nejdříve vyřešit.

Registraci školy můžete zatím provést prostřednictvím e-mailu a zasláním zprávy na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Jako předmět zprávy uveďte "Registrace školy Photobase" a dále prosíme do zprávy uvést název školy, ulici, město, PSČ, jméno registrujícího učitele, kontaktní e-mail a telefon.

Děkujeme za pochopení.

V letošním školním roce 2021/22 odborná porota vybrala tři témata, která můžete svými fotografiemi reflektovat. Další text, který dále rozvádí každé ze zmiňovaných témat, nechť slouží k inspiraci. Samozřejmě jako kreativní jedinci můžete pojmout každé z témat zcela originálně a osobitě.

TÉMATA FOTOGRAFICKÉ SOUTĚŽE

I. OKNA a DVEŘE

 

 

Nejsou to pouhé otvory v budovách a plotech. Většina z nich má osobitý výraz a vypovídá o majitelích současných i minulých. Je možné se zaměřit na celek, nebo zajímavý detail.

 

 

maximálně 3 fotografie
II. VODY kolem VÁS

Dokumentárním způsobem se zaměřte na potoky a řeky u vás. Dovedou se pořádně rozvodnit. To se stalo mnohokrát a příští rok to bude 20 let od velké povodně. Můžete vyfotit jakoukoliv zajímavou vodní plochu, tok apod. se svébytnou atmosférou, nebo se zaměřit na místa, která byla povodní zasažena. Lze zkombinovat s dokumenty z povodně a vytvořit koláž.

maximálně 3 fotografie
III. SVĚTLO a STÍN

Zaměřte se na modelaci světlem a stínem. Mohou vám pomoci při vytváření kompozice - horizontální, vertikální, diagonální, excentrické, či středové. Mohou se i kombinovat. Výběry motivů zobrazení jsou na vás a vaší fantazii.

maximálně 3 fotografie


Každá fotografie musí povinně obsahovat svůj krátký textový příběh o tom, jak fotografie vznikla a čím byla vyfocena (do 300 znaků). Vložená fotografie bez registrace školy nebude hodnocena! Registraci školy je nutné provést před vlastní registrací soutěžícího. Bez registrace školy není možné vkládat fotografie!

Těšíme se na vaše fotografie, při vytváření snímků ať funguje ve správném poměru srdce – oko – ruka. Buďte otevření, vnímaví, citliví, někdy vám motiv přijde sám naproti. Hodně štěstí!

PRAVIDLA SOUTĚŽE

Fotografická soutěž má stejná soutěžní témata pro kategorii studentů středních škol i kategorii žáků 2. stupně základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Každý žák může vložit maximálně 3 fotografie do soutěžních témat I., II. a III. kategorie.

Vkládání soutěžních fotografií bude probíhat na našich stránkách od 25. října 2021 do 16. ledna 2022.

Nejprve je nutné zaregistrovat školu. Doporučujeme velikost vkládané fotografie nejvíce 800 pixelů u delší strany. Větší rozměry budou zmenšeny a tudíž zkresleny. Použitou metodu převzorkování nemůžete ovládat.

FORMA HODNOCENÍ

Fotografie budou hodnoceny prostřednictvím odborné komise, která hodnotí technické provedení, základní ideu, výslednou atmosféru snímku a příběh fotografie. V každém tématu budou vyhodnoceny první tři nejlepší fotografie v obou kategoriích (základní a střední školy). Zvláštní ocenění čeká nejúspěšnějšího všestranného fotografa a nejúspěšnější školy.

Pro vítěze zajištěny atraktivní ceny a vystavení vítězných velkoformátových fotografií v Novoměstské radnici v Praze, 23.- 31. března 2022.

P9340381 P9340406
P9340440 P9340542